Масакр во Рио де Жанеиро: Пронајдени седум трупови во канал, нафрлани еден врз друг и со знаци на мачење

1 min read

Жителите на едно предградие на Рио де Жанеиро денеска пронајдоа трупови на најмалку седум лица во одводен канал, соопшти бразилската полиција.

Телата се откриени по престрелка помеѓу наркоклановите.

Телата се пронајдени во близина на фавелата Салгуеро, во градот Сао Гонсало, сиромашен регион, кој е поширок дел од Рио де Жанеиро.

Телата се фрлени во каналот, со видливи знаци на мачење. Нафрлани се едно врз друго. Ова очигледно бил масакр.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | „Дотерај се малку, сестро“: Српски свештеник стана хит по неговата изјава за неверство во брак

Следно

Филипче: Новите мерки се медицински и правно оправдани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian