Кражба во Центар: На бабичка ѝ украле чанта

1 min read

Кражба во центарот на Скопје, се случила вчера попладне. 

На 20.11.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје, С.Ј.(83) од Скопје пријавила дека во 17.15 часот на подрачјето на Центар едно лице ѝ одзело чанта со мобилен телефон и лични предмети, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Легендарните „Вајтснејк“ ќе настапат и во Скопје на својата проштална турнеја

Следно

Ким ја „освојува“ вселената: Нов план на Северна Кореја

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian