Карди Би воодушеви со модните комбинации на доделувањето на AMA наградите (ФОТО)

1 min read

Карди Би синоќа се најде во улога на водителка на доделувањето на Американските музички награди (AMA) 2021 година, а на самиот почеток беше јасно дека ќе се зборува за нејзините модни комбинации.

Раперката на црвениот тепих носеше авангардна комбинација на облека, облечена во драматична црна венчаница со вел, потпишана од Schiaparelli, а под која се гледаше златна маска.

Карди во повеќе наврати покажа дека модата и е важна, а во текот на вечерта се пресоблече 6 пати.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Џонсон и како си поминал во паркот „Пепа прасето“ (ВИДЕО)

Следно

Жителите на Ново Маало за стартот на градбата на „Гранд Скопје“: Конечно ќе добиеме пристојни услови за живот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian