ФОТО | Жељко Самарџиќ во секој момент ја очекува внуката: Неговата ќерка Миња објави фотографии од бременоста и ги разнежни сите

1 min read

Миња Самарџиќ, ќерката на Жељко Самарџиќ објави фотографии во кои го покажува трудничкиот стомак и истите израдуваа многу луѓе на социјалните мрежи. Пристигнаа многу пораки со честитки и поддршка, за убавата вест на пејачката. За неколку недели семејството ќе ја пречека својата ќеркичка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly)

Инаку, партнерот на Миња и идниот татко е гитаристот Владимир Живковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly)

Кога Миња ќе објави фотографии поврзани со бременоста, Жељко не пропушта прилика да ја коментира секоја со по некој коментар на поддршка. Самарџиќ едвај чека да биде дедо, и ни малку не ја крие среќата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly)

Миња Самарџиќ талентот за пеење го наследи од татко ѝ и откако останала бремена реши да се посвети на мајчинството и семејството, па се повлече од јавноста.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бизарна сообраќајна несреќа во Србија, ковид-пациент загина во возило на Брза помош

Следно

Меркел: Тековните мерки се недоволни за да се скроти четвртиот бран на ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian