ФОТО | Објавена нова фотографија на вљубените Грашо и Хана: Позираат прегрнати во лежерно издание

3 mins read

Врската помеѓу хрватските пејачи Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (30) продолжува да го привлекува вниманието на јавноста, а сега на социјалните мрежи се појави нивната нова заедничка фотографија.

Фотографијата на која стојат прегрнати со чаши вино во рацете беше споделена на фан-страницата на Петар Грашо. Судејќи по комбинациите на облека, фотографијата настанала летоска кога Хана и Петар веќе биле заедно, а коментарите на обожавателите и овој пат беа поделени.

„Каква убава двојка“, „Да живее љубовта“, „Прекрасни сте“, „Љубовта нема граници“, „Уживајте среќно“, се само дел од коментарите на воодушевените следбеници, но некои не го делат истото мислење.

„Па, јас сум обожавател на песните на Петар, а ова нема да коментирам бидејќи навистина немам зборови за некој што пее за љубов и слично и потоа не чека барем малку, туку скока по друга, а Данијела беше 24 години“, „Не сте баш некој пар“, „Го сакам Грашо, но ова ми е одвратно“, напишаа други.

Инаку, парот се познава со години, а летово протече веста за нивната врска. Грашо е семеен пријател на родителите на Хана, Вјекослав и Тончи, а заедничката песна „Срце за водач“ парот ја објави пред пет години. Набргу откако се дозна за нивната врска, Тончи Хуљиќ ексклузивно за „Вечерњи лист“ ја коментираше врската на својата ќерка.

– Го разбирам интересот на медиумите за Хана и Петар, но никогаш јавно не сум се осврнал на приватниот живот и односите и на моето семејство и на изведувачите со кои работам. Особено што Петар и Хана имаат слични ставови кон медиумското претставување на личниот живот, а Петар е и голем семеен пријател. Ако се среќни, а колку што гледам се среќни, тогаш јас и Вјекослава сме среќни. Се надевам дека Петар наскоро ќе одвои време од ова темпо на изведба за да го заврши снимањето на песната што го чека. Искрено, се надевав дека после 18 години ќе завршиме ново ЦД, но сега ќе се радувам на реализацијата на песната. Патем, сите луѓе кои влегуваат во нашите животи остануваат во нив, а на тоа не влијае збирната состојба на нивните односи – изјави тогаш Хуљиќ за „Вечерњи лист.“

ФОТО | Откако Петар Грашо е официјално со новата девојка, Данијела Мартиновиќ го избриша од својот инстаграм-профил

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Двомесечно бебе починало како последица на ковид во Србија

Следно

Муцунски со интересни случки од средно: Трудо ми помогна да влезам во дискотека во Канада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian