Бизарна сообраќајна несреќа во Србија, ковид-пациент загина во возило на Брза помош

1 min read

Пациент заболен од корона вирусот почина вечерва, а три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа во селото Бован, кај истоименото езеро меѓу Сокобања и Алексинац, јавуваат белградските медиуми.

Несреќата се случила околу 19.20 часот кога возилото на Брзата помош што го превезувало во болница од засега неутврдени причини излетало од патот.

Полицијата ја потврди информацијата за несреќата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Луда тренерска вртешка: Покетино наскоро ќе седне на клупата на Јунајтед, Зидан доаѓа во ПСЖ?

Следно

ФОТО | Жељко Самарџиќ во секој момент ја очекува внуката: Неговата ќерка Миња објави фотографии од бременоста и ги разнежни сите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian