Шест лица повредени откако божиќни украси паднале од таванот во трговски центар во Швајцарија

1 min read

Шест лица во трговски центар на истокот на Швајцарија се повредени во саботата откако божиќните украси паднале од таванот, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека паднале греди на кои биле поставени шарени светилки и други празнични украси.

Инцидентот се случил во гратче во кантонот Швиц, а според локалните медиуми зградата била евакуирана откако украсот паднал.

„Одеднаш слушнав удар. Луѓето беа во шок“, рекол клиентот, според Блик Дејли.

Медиумите објавија фотографии од местото на настанот, на кои се гледаат бројни возила на брза помош. Полицијата соопшти дека сите повредени се пренесени во блиската болница.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фото: Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во Скопје

Следно

Германски новинар уапсен во Хрватска, им помагал на мигранти да ја преминат границата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian