Обид за убиство на јавен обвинител во Гостиварско

1 min read

Обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство – Гостивар извршен е изутринава во 5:30 часот во село Чегране, Гостиварско. Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот.

Како што информираат од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, јавниот обвинител е надвор од животна опасност и е под медицинска нега на скопските клиники.

Обвинителството презема дејствија за расчистување на настанот.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Над 256 милиони случаи на ковид-19 во светот од почетокот на пандемијата

Следно

ВИДЕО: „Граѓаните“ лесно против Евертон, еврогол на Родри

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian