Неделен хороскоп 22.-29. – ноември: Некои знаци ги очекуваат судбински средби, а други тешкотии на работа

1 min read

Овен

Во поголемиот дел од оваа недела ќе ви оди од рака. Немојте да останувате сами, туку дружете се. Луѓето со задоволство ќе ве прифатат и сакаат да бидете во нивно друштво. Веројатно ќе имате и многу додворувачи. На професионал план чекате другите да го кажат своето мислење за она што сте го направиле заедно. Понекогаш вашите очекувања ќе бидат нереално високи. Бидете пореални.

Бик

Во приватните односи ќе бидете отворени и опуштени. Подготвеноста да им верувате на другите ќе ви се врати на најдобар можен начин. Не само што ќе имате доверба во партнерот, туку ќе биде и обратно. Вашето влијание на работното место ќе се заснова на вашата стручност и професионализам. Деновиве допрва ќе чекате некои информации од соработниците кои може да влијаат на понатамошниот развој.

Близнаци

Влијанијата на љубовните планети на вашиот приватен живот деновиве ќе бидат различни. Еден час ќе ви се чини дека речиси сè е можно, а друг час дека ништо не е можно. Ќе биде потребно да се прилагодите за да ги издржите сите овие различни предизвици. Можно е да добиете зголемен обем на работа, но бидејќи ќе биде интересно, па дури и пријатно, веројатно ќе уживате во сите овие работни задачи.

Целиот текст проследете го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Интер ги совлада Елмас и Наполи и се вклучи во трката за титулата

Следно

Дали делтата е последна „суперваријанта“ на короната?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian