На четири хороскопски знаци им пристигнуваат пари во декември: Еве чиј паричник ќе биде полн

1 min read

Сите се прашуваат каков ќе биде крајот на годината за нив, а астролозите се согласуваат дека на некои знаци ќе им биде подобри отколку на другите.

Сонцето влегува во Стрелец, а наскоро и Меркур, така што ситуацијата на небото се менува.

Играме „ѕвезден рулет“ во кој овојпат ќе добијат Скорпиите, Стрелците, Лавовите и Овните.

СКОРПИЈА Множеството планети во вашиот знак ве разбудило и ви покренало иницијатива, па сте биле поподготвени од кога било да се борите за она што ви припаѓа. Влегувањето на Сонцето и Меркур во Стрелец ќе ви донесе успешен месец на полето на финансиите. Ќе имате два извори на финансирање.

СТРЕЛЕЦ – Венера во Јарецот ќе ви донесе не само пари, туку и подароци. Тоа е нешто на што сте работиле и одамна сте го заслужиле, но доцнело. Едно е сигурно, нема баш да „пливате“ во пари, но вашиот паричник ќе биде полн.

ЛАВ – Планетите во Стрелец ви носат обрт, па пристигнуваат парите што ги очекувавте. Имате можност да заработите пари на лесен начин. Ако се занимавате со угостителство, ова е вистинската можност да го проширите бизнисот.

ОВЕН – Ќе профитирате врз основа на вашиот труд на работа. Венера во Јарец е рационална, па ќе го добиете она што ви припаѓа. Времето е идеално за да побарате зголемување на платата и унапредување на работа.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Роденденска победа на Васоски, Шкупи со пет гола во мрежата на Пелистер

Следно

Шаленберг ја критикува ФПО: Ова е атентат врз здравствениот систем

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian