Фото: Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во Скопје

1 min read

Сообраќајка утрово се случи на булеварот 8 Септември во Скопје, во непосредна близина на Педагошкиот факултет.

Од фотографиите кои ги објави порталот Независен.мк од местото на настанот, станува збор за возило „цитроен“, кое засега од непознати причини се искачило на поткачениот дел, односно жардинерата што ги разделува коловозните ленти на булеварот. Во непосредна близина е и пешачки премин.

Засега, нема информации дали во сообраќајката има жртви или повредени. Во моментов, екипи на сообраќајната полиција вршат увид. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Девет симптоми кои откриваат дека тироидната жлезда не работи како што треба

Следно

Шест лица повредени откако божиќни украси паднале од таванот во трговски центар во Швајцарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian