ФОТО | Холивудската ѕвезда ќе глуми во „Јужен ветар“: Милош Биковиќ откри кој ќе игра во продолжението

2 mins read

Режисерот Милош Аврамовиќ открил на својот инстаграм-профил дека во продолжението на серијата „Јужен ветaр“ ќе глуми холивудската ѕвезда Мајкл Медсен.

„Добредојде во екипата“, напишал Аврамовиќ, кој би требало да се појави во вториот дел на „Јужен ветар“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miloš Avramović (@awramovsky)

Иако продуцентите долго ја криеаја оваа информација, но и српскиот актер Милош Биковиќ одлучи да ја сподели со фановите на овој крими трилер. Аврамовиќ истакнал дека актерот и продуцент Милош Биковиќ одиграл клучна улога во тоа да ја донесе холивудската ѕвезда во Србија.

Фото: Инстаграм/Милош Биковиќ

Медсен во филмската индустрија е присутен од почетокот на осумдесеттите години на минатиот век. Кариерата му се движеше од култни остварувања до големи блокбастери. Се прослави со улогите во филмовите „Улични кучиња“ и „Убиј го Бил 2“ на Квентин Тарантино, култниот „Телма и Луиз“ на Ридли Скот, „Дони Браско“ на Мајкл Нуел…

Славниот актер неколкупати бил во Србија, а го примил и Ивица Дачиќ. Во Белград го снимал филмот „Српски лузни“ и го отворил Фест.

– Уживав додека го снимав тој филм, беше многу добро остварување и среќен сум што се вратив. Србија е прекрасна земја, луѓето се многу љубезни – рекол тогаш Медсен.

Продолжението на српскиот хит „Јужен Ветер“ ги руши сите рекорди: 200.000 гледачи за само една недела

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Борисов: Радев ја скара Бугарија со сите соседи

Следно

За пациентите со прележан Ковид19 неопходна е физикална рехабилитација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian