ВИДЕО: Блуд, сатанизација, чипови, роботи, хаос – еве во кои заговори веруваат македонските антиваксери

1 min read

Терапијата против ковид е смрт, вакцината е отров, Бил Гејтс сака да изврши депопулација на планетата. Вакви беа пораките и теориите на заговор испратени вечерва од пред Собранието.

Околу 500 граѓани се собраа најголемиот дел без маски и побараа слобода на избор, повикаа ако им се бара вакцинален сертификат граѓаните да ги напуштаат работните места.

Погледнете во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голем пожар во ромски камп во Гренобл каде живеат Македонци и Албанци

Следно

ВИДЕО: Меси конечно постигна гол за ПСЖ во Лига 1

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian