ВИДЕО: Ова ретко се гледа – и двајцата борци завршија на подот, нокаутирани!

1 min read

Еден боксерски меч во Тајланд така што и двајцата борци беа нокаутирани во исто време, а судијата не знаеше во прв момент како да реагира.

На една боречка приредба во Тајланд, гледачите можеа да уживаат во навистина квалитетни борби.

Но, една борба се издвои откако не заврши со победа на ниту еден од двајцата натпреварувачи.

Причината е неверојатна. Имено, и двајцата борци завршија на подот во исто време откако доживеаја брутален нокаут од ривалот.

Од самиот почеток борбата беше многу возбудлива и полна со жестоки удари, а на крајот заврши на начин кој досега не сме имале можност да видиме многу пати.

Исходот од борбата го изненади и коментаторот кој еуфорично следеше што се случува во рингот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Костовски: Шеесет вработени лица во Општина Бутел нема да бидат во работен однос, со години не доаѓале на работа

Следно

Заканите кон словенечките политичари ќе се гонат по службена должност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian