Трагедија во Лондон: Две деца и две жени загинале во пожар

1 min read

Две деца и две жени загинале во пожар во куќа во југоисточен Лондон.

Лондонската противпожарна бригада (LFB) соопшти дека шест противпожарни возила и околу 40 пожарникари биле повикани на Хамилтон Роуд во четвртокот околу 20.30 часот, пренесува Индепендент.

Екипите успеале да извлечат две жени и две деца од првиот кат, но сите четворица починале на лице место, соопшти ЛФБ.

Човек кој ја напуштил зградата пред да пристигнат пожарникарите, бил пренесен во болница.

Причината за пожарот се истражува.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виц на денот: Домат

Следно

ВИДЕО | Рајчановски: Не веруваме дека ќе почне бесплатниот автобуски превоз пред да се решат проблемите во такси превозот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian