По шестгодишна пауза, Адел објави нов албум: Слушнете ги сите нови песни

1 min read

На чекањето му дојде крајот. По шестгодишна пауза, Адел објави нов албум со има „30“.

Во него има 12 нови песни, а според критичарите, музичката ѕвезда завршила одлична работа.

Роб Шефилд од магазинот „Ролинг Стоун“ го прогласи „30“ за најдобар албум на Адел досега и рече дека „никогаш не звучеле подиво“, пренесе „Дејли мејл“.

Инаку, Адел минатиот месец го објави синглот „Easy On Me“, кој исто така е дел од албумот „30“. Песната го воодушеви светот, а моментално има повеќе од 164 милиони прегледи на YouTube.

Целиот албум може да го слушнете со кликнување на плејлистата:

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Закони кои го менуваат животот: Станете СРЕЌНИ ВО 3 ЧЕКОРИ

Следно

Акција за садење дрвца во сите 11 градинки во општина Аеродром

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian