Општина Гази Баба се подготвува за претстојната зима

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес оддржа прв состанок на Кризниот штаб на Општина Гази Баба. Тема на разговор на состанокот беше отпочнување на подготовки за зимско оддржување на територија на Општина Гази Баба.

За состанокот, градоначалникот Стефковски на својата официјална фејсбук страна напиша:

“Утрово, оддржав прв состанок со кризниот штаб на општина Гази Баба. На состанокот присуствуваа претставници на фирмите за зимско оддржување. Започнуваме со навремени подготовки за зимскиот период. Мора да има и ќе има навремено чистење и оддржување на улиците од снег. Кризниот штаб и фирмите за оддржување се подготвени за постапување на терен, информираше Стефковски.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Канје вест е минато! Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон се во врска

Следно

Столтенберг: Американско нуклеарно оружје може да заврши во Источна Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian