ФОТО+ВИДЕО | Канје вест е минато! Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон се во врска

1 min read

Старлетата Ким Кардашијан(41) и актерот и комичар Пит Дејвидсон (28) официјално се во врска, дознава „Пејџ сикс“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kardashian News (@kardashianvideo)

Веста за нивната романса доаѓа по неколку неделни шпекулации и состаноци во Њујорк и Лос Анџелес за кои сега знаеме дека биле од романтичен карактер.

Дејвидсон отпатува во Калифорнија на неговиот роденден и помина време со познатото семејство во на вилата на мајката на Ким, Крис Џенер. Фотографиите, исто така, послужија како средство за промовирање на пижамите на Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ✨THE WEBNEWS (@the_webnews)

Кардашијан и Дејвидсон првпат беа забележани како се држат за рака во забавен парк на 29 октомври, непосредно по нивниот настап за „SNL“ – каде што парот сподели бакнеж за време на скеч.

„Пејџ сикс“ откри дека актерот последователно ја однел Ким на приватна вечера. Потоа Ким го донесе Дејвидсон како нејзин придружник на роденденската забава.

Додека Ким е зафатена со Дејвидсон, нејзиниот поранешене сопруг Канје Вест се забавува со моделот Винетриа.

ФОТОГАЛЕРИЈА | Кој е Пит Дејвидсон, новата „љубов“ на Ким Кардашијан: Заведе куп светски убавици

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Киев го повика бугарскиот амбасадор во врска со изјава на Радев за Крим

Следно

Општина Гази Баба се подготвува за претстојната зима

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian