Драма им е второ име: Хороскопски знаци кои претеруваат во однесувањето

1 min read

Рак

Родените во знакот на Рак не се плашат од сопствените емоции. Нивниот истраен и упорен карактер вообичаено е одличен квалитет, но понекогаш ги претвораат ситуциите во натпревар. Секогаш кога ќе западнат во нивните емоционални состојби, без разлика дали тоа е поради тоа што не е по нивно или едноставно се преоптоварени со емоции, почнуваат да се однесуваат како принцови и принцези. Најдобро е да ги вратите во реалноста кога тоа ќе се случи.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и имаат високи стандарди во животот и се убедени дека секогаш го заслужуваат најдоброто. Но, тешко им е понекогаш да сфатат дека постои разлика помеѓу страст и драма. Кога Лавовите не добиваат што сакаат стануваат арогантни и егоистични, правејќи речиси сè во сопствена служба. Ако не им го дадете она што го сакаат, ќе се смират по можеби… еден век.

Скорпија

Страст е второто име на Скорпијата. Обично, родените во овој хороскопски знак чувствуваат најмногу страст за животот и сексот, но има моменти кога таа страст може да се манифестира во нешто…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Приштина најави даноци за српските кондиторски производи

Следно

По седум недели Саакашвили го прекина штрајкот со глад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian