Земјотрес во северна Грција, го почувствувале и во Охрид, Битола и Ресен

1 min read

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во Грција.

Епицентарот бил 159 километри од Лариса, на длабочина од два километри.

Земјотресот го почувствувале и жителите на Ресен, Охрид и Битола.

Регионот на Лариса беше погоден од силен земјотрес во март годинава, кога во потресот од 6,3 степени според Рихтеровата скала загина една жена, 11 луѓе беа повредени и беше предизвикана голема материјална штета.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Холандскиот репрезентативец Квинси Промес е обвинет за обид за убиство

Следно

Кој е подготвен да каже да? Џенифер Лопез дефинитивно е! Пејачката откри дали повторно ќе се мажи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian