ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата, отиде кај киднаперот

1 min read

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагира на недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на денеска закажаната дебата со Игор Јанушев на телевизијата Канал 5.

„Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина” и отиде кај киднаперот. Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата“, велар од ВМРО-ДПМНЕ.

Од што е исплашен Кастриот Реџепи? Од кого се крие Кастриот Реџепи? – прашуваат од партијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Белоруски медиуми тврдат дека мигрантите ја напуштаат границата меѓу Белорусија и Полска

Следно

Австралија Опен ќе се игра пред полни трибини?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian