ВИДЕО | Паника во украинскиот парламент: Се запали опремата за гласање

1 min read

За време на денешната вонредна собраниска седница, во парламентот на Украина дошло до неисправност во опремата за гласање, по што се создал густ чад кој ги загрижил сите присутни, објавија украинските медиуми.

На видеото коешто се споделува на социјалните мрежи, видлива е вознемиреноста на пратениците кои во тој момент биле присутни во салата наменета за седници.

Засега не е познато од што се запалила опремата за гласање.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Есенска идила во Центар

Следно

Европски ОЛАФ ќе помага во заглавената истрага против Лидија Димова

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian