ВИДЕО | Марија Шерифовиќ кажа „ДА“: Роматично запросување, многу балони и многу емоции

1 min read

Во своето ново видео на „YouTube“, пејачката Марија Шерифовиќ на нејзино големо задоволство била дел од едно прекрасно изненадување. Веќе идниот младоженец по име Милош од Белград сакал да ја запроси својата сакана Кристина на уникатен и незаборавен начин и дефинитивно успеал во тоа.

Иако пејчаката не знаела, Милош и бил сосед на Марија, па така и и пришол да ја покани да биде дел од овој романтичен момент, Марија веднаш кажала „да“, со што прифатила да биде дел од прекрасната љубовна приказна и моментот на запросување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Ми приоѓа еден дечко: „Здраво Марија, јас сум ова она, ти се јави другарка ми“. Реков: „Добро, пукај, што си замислил…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Стоев: Односите на ЕУ со Западен Балкан не треба да се ограничат само на политиката на проширување

Следно

Есенска идила во Центар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian