Трагедија во Романија: Четворица загинати во експлозија во фабрика за муниција

1 min read

Четири лица загинаа, а четири се здобија со повреди денеска, кога експлодираше мина во фабрика за муниција во Романија, објавија локалните медиуми, повикувајќи се на информации од службите за итни случаи.

Мината експлодирала додека некои работници работеле на нејзино деактивирање, пренесува ДПА.

Фабриката во Бабени, јужна Романија, произведува различни видови муниција во име на романското Министерство за одбрана.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Австралија Опен ќе се игра пред полни трибини?

Следно

САД нарачаа 10 милиони дози од антивирусниот лек на „Фајзер“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian