(ФОТО) Воодушевени од фустанот на Нина Бадриќ: Чини 1500 денари, а изгледа многу поскапо – фановите полудеа!

1 min read

Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот инстаграм – профил објави фотографии на кои позира во тесен розов фустан кој совршено и прилега. Фановите воодушевени од природната убавина на пејачката и модниот избор ја осипаа со комплименти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Во фокусот на вниманието повторно беше модниот избор на пејачката. Малиот розов фустан која ја откриваше нејзината совршена фигура го привлече вниманието на следбениците на пејачката. Нина добила многу пораки и прашања на својот инстаграм-профил па по тој повод пејачката одговори јавно:

„На барање на публиката, особено сите вие ​​кои ми испративте пораки денес за тоа колку чини фустанот… Фустанот чини 200 куни (1640 денари), а чорапите чинат дури 50 куни (410 денари)“, стои во опсиот на објавата на Бадриќ на која позира во фустанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Нина Бадриќ важи за една од најдобро облечените жени на Балканот, а притоа согласно приликата избира и гламурозни модни парчиња кои се во тренд. Пејачката често носи и деним – урбани брендови достапни за пошироката маса, но согласно поводите и елегантни парчиња облека.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонците од Бугарија велат дека тамошниот попис е неточен

Следно

ВИДЕО | „Правда за Џулиус“: Гувернерот на Оклахома укина смртна казна неколку часа пред извршувањето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian