Скопјанец за малку ќе бил ограбен од свој пријател

1 min read

На 16.11.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.С.(37) од Скопје пријавил дека околу 19.40 часот во подземните гаражи на ул.„Лазо Трповски“ неговиот пријател С.„Н“ се обидел да му одземе чанта со пари, мобилен телефон и лап топ компјутер, но не успеал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Повторно на нозе! Кралицата Елизабета Втора ја одржа првата официјална средба по нарушеното здравје

Следно

„Новавакс“ поднесе барање за одобрување на својата вакцина во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian