Приведено лице од Скопје по распишана Централна потерница

1 min read

Денеска (17.11.2021) во 10.00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на подрачјето на Влае го лишија од слобода Р.С.(38) од Скопје.

За него била распишана  Централна потерница од МВР и обезбедена наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување на казна затвор од 2 години и 6 месеци.

Р.С. бил приведен во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Скандал во Турција: На Бали Бег му се закануваат четири години затвор!

Следно

Естонија се брани од мигрантите, поставени бариери од жица долж границата со Русија

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian