ФОТО | Жика Јакшиќ откри како им се додворува на девојките: Веднаш испраќам ракета

1 min read

По разводот од Дајана Пауновиќ, водителот Жика Јакшиќ никогаш ја претстави во јавноста својата нова партнерка, а сега откри како им се додворува на девојките.

Во овонеделната емисија „Никогаш не е доцна“ тој изрази жалење што повеќе не се испраќаат романтични писма, туку се е сведено на допишување преку интернет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

„Порано се пишуваа љубовни писма, а сега се чепкаат со пораки, испраќаат „срца“, „ракети“ и „насмевки“. Се се сведе на тоа“, изјави Јакшиќ и додаде дека благодарение на емотиконите полесно комуницира со понежниот пол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

„Многу е погодно бидејќи ги има овие жолти луѓе (емотикони) кои се смеат, многу е полесно да се пишуваат пораки“, рече тој и на инсистирање на Саша Милошевиќ Марет да признае дека им се додворува на девојките преку пораки, тој откри:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

„Веднаш испраќам ракета, ги прескокнувам овие жолти луѓе што се смеат. Веднаш испраќам роза, срце и ракета, за да се знае“, искрено изјавил Жика.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Еврокуп: Вајли втор стрелец во победата над Цедевита Олимпија

Следно

Меркел: Пандемиската ситуација во Германија е драматична, потребни се нови мерки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian