ФОТО | Уна Чолиќ порасна во вистинска убавица: Привлекува повеќе внимание од Здравко

1 min read

Здравко Чолиќ е можеби најголемото име во естрадата на поранешна Југославија. Тој својот приватен живот успеа да го заштити од јавноста, водејќи го мирно и повлечено без скандали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic)

Она што се знае за него е дека од бракот со сопругата Александар има две ќерки Уна и Лара. Уна порасна во вистинска убавица, а привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Она што е малку познато во јавноста е дека Уна има две имиња. Кога сопругата на пејачот го родила првото девојче во семејството Чолиќ, среќните родители решиле да ѝ дадат две имиња, па целосното име ѝ е Уна Ѕвездана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic)

Уна редовно ги споделува своите фотографии во различни изданија на социјалната мрежа „Инстаграм“ со следбениците.

Таа потекнува од познато семејство, но засега не сака да се експонира во јавноста, туку само преку социјалните мрежи можете да видите како изгледа нејзиниот живот. Уна има дваесет години и учи, а секој слободен момент го користи за да ужива во дружењето со другарките и егзотични патувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Una 🦋 Čolić (@unacolic)

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Уставниот суд на 18 јануари ќе одлучува за уставноста на одлуката на парламентот за разрешување на Мета

Следно

Лукашенко ѝ нуди на Европската Унија крај на кризата во замена за признавање на неговиот мандат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian