ВИДЕО | Хорор во село во Албанија: Го киднапирал и го убил детето на соседите, па го закопал во својот двор

1 min read

Албанската јавност вечерва ја вознемири веста за грозоморен чин што се случил во селото Грецал кај градот Фиер.

– Клодиан Чаламани (38), кој по приведувањето, на распитот го признал делото, среде бел ден го киднапирал осумгодишниот син на соседите, го однел во својот дом каде го чувал неколку часа, по што, како што убиецот изјавил, го убил удирајќи го со лопата по главата и го закопал во дворот, пренесува „Ора њуз“.

Мајката на детето била таа која го вклучила алармот откако детето не дошло од училште, од каде потврдиле дека тоа дента не ни дошло. Од снимки на безбедносните камери на некои објекти полицијата утврдила дека детето го возело велосипедот на соседот, по што тој го внесол во неговата куќа.

Медиумите наведуваат дека ова не е прв случај во кој Чаламани грабнал дете.

– Во 2006 година тој заедно со неговиот пријател Флориан Васиу киднапирале и малтертирале малолетно девојче, исто така, од соседството. За среќа девојчето некако успеало да им побегне, наведуваат медиумите.

„Ора њуз“ уште додава дека тој сам живеел во куќата. Татко му и брат му биле во затвор во Грција, а мајка му била во Македонија.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Канатларовски: Примивме несреќен гол по наша грешка

Следно

Квадрат на Месечина и Венера: На овие знаци ќе им се насмевне љубовна ѕвезда

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian