Савевски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

1 min read

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот од на ракометарки за претстојниот собир во рамки на ЕХФ неделата во периодот од 22 до 30 ноември.

Ракометарките за време на ЕХФ неделата ќе одиграат два пријателски натпревари против репрезентацијата на Србија. Натреварите е предвидено да се играат на 27 и 29 ноември во Стара Пазова, Србија.
Селекторот Савевски за овој собир не може да смета на капитенот Елена Ѓоргиевска која се рехабилитира по операцијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

На мајката која роди под мост во Прилеп ова и е десетто дете, првото дете го оставила на Бит пазар

Следно

ВИДЕО: Ковид-пандемијата ја забрза дигитализацијата, медиумите за кратко време еволуираа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian