Полиција околу ГТЦ, пронајдени машини за копање криптовалути на див приклучок?

1 min read

Во моментов во магацините на Градскиот трговски центар во тек е полициска акција на МВР. Според првичните неофицијални информации, станува збор за нелегален приклучок на струја.

Првичните информации се дека во магацинот имало приклучено десетини машини за копање на криптовалути, но на струја биле приклучени нелегално.

Се очекуваат повеќе информации во текот на вечерта.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Има нешто повеќе од само пријателство? Ураганката Сања фатена во прегратките на фудбалерот Гудељ

Следно

Петнаесет ерменски војници убиени во судир со азербејџанската војска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian