Почина актерот Хит Фримен на 41-годишна возраст, познат како Хауард Епс од серијата „Bones“

1 min read

Хит Фримен, добро познат по улогата на негативецот Хауард Епс во хит-серијата на „Fox“,  „Bones“, трагично почина на 41-годишна возраст.

41-годишниот актер, исто така, имаше ангажмани во „NCIS“, „ER“, а и во претстојниот филм, „Devil’s Fruit“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFTERMAN MEDIA (@rafterman.media)

Неговиот менаџер, Џо С. Монтифиоре, ја потврди неговата смрт со изјава за медиумите.

„Навистина сме уништени од загубата на нашиот сакан Хит Фримен. Брилијантно човечко суштество со интензивен и душевен дух, ни остава неизбришлив отпечаток во нашите срца. Неговиот живот беше исполнет со длабока лојалност, наклонетост и дарежливост кон неговото семејство и пријателите, како и со извонреден жар за живот“.

„Тој беше исклучително горд на неговата неодамнешна филмска работа и беше многу возбуден за следното поглавје од неговата кариера“, продолжи изјавата. „Неговото извонредно наследство како син, брат, вујко, пријател, извонредно надарен актер и продуцент, совршен готвач и човек со најзаразна и најспектакуларна смеа, ќе живее засекогаш. Нека неговиот спомен е благослов за сите што го познаваа и го сакаа“

Фримен треба да се појави во „Terror on the Prairie“, филм кој неодамна го заврши и ќе ја има својата премиера следната година, и „Devil’s Fruit“, кој е во постпродукција.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ЦИК со конечни резултати од парламентарните избори во Бугарија – победник е „Промените продолжуваат”

Следно

МВР со официјално соопштение за пријавата во ГТЦ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian