Квадрат на Месечина и Венера: На овие знаци ќе им се насмевне љубовна ѕвезда

1 min read

Транзитот на Месечината во квадрат на Венера ни носи среќа во нашите љубовни животи. Бидејќи во моментов сме во срцето на сезоната на Шкорпија се чувствуваме заводливо. Ова е фантастичен спој на љубов, страст и интелигенција и може да се чувствувате како да се движите под „среќна ѕвезда“.

Бик

Поради вашата владејачка планета Венера, вие сте секогаш расположени за љубов и ја создавате вашата среќа каде и да одите. Тоа е затоа што верувате во себе и за време на овој транзит, не само што ќе зрачите со самодоверба и самопочит, туку и сите околу вас ќе бидат убедени дека вие сте личноста во која треба да се заљубат. Ќе имате многу избор, но големи се шансите да ја зачувате љубовта за една личност. Начинот на кој оваа личност ќе го привлече вашето внимание е токму она што ја прави вредна за вашето време.

Близнаци

За време на Месечината во квадрат на Венера вие ќе се повлечете во мисла за вашиот љубовен живот. Имате среќа затоа што овој период ќе запознаете некој кој ќе ви го разгори интересот, поради нивната отворената природа и искрена комуникација…

Целиот текст проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Хорор во село во Албанија: Го киднапирал и го убил детето на соседите, па го закопал во својот двор

Следно

Зимска служба 2021-2022 15.11.2021

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian