ИМА 55 ГОДИНИ И ИЗГЛЕДА КАКО ДЕВОЈКА: Хали Бери во прекрасен фустан! (ФОТО)

1 min read

Американската актерка Хали Бери (55) со децении важи за една од најубавите жени во светот. Таа уште еднаш докажа дека луѓето ширум планетата не се имуни на нејзиниот изглед. Премиерата на филмот „Bruised“ е закажана за среда, а актерката веќе напорно работи на промоцијата на својот најнов проект.

Таа вчера гостуваше кај познатиот комичар Џими Кимел и изгледаше … и повеќе од совршено!

Убавата актерка облече необичен фустан, изработен од мини здолниште и кимоно во златно-црна комбинација. Со ремен во ист стил таа го истакна својот совршен струк, а со сандали кои исто така беа комбинација од овие две бои ги издолжи своите и онака совршени нозе.

Како ви се допаѓа ова необично издание на прекрасната Хали Бери?

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Стинг: Сите бараат мост за да отидат на подобро место

Следно

Дигитализирани дела од композиторот Љубомир Бранѓолица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian