ФОТО | Се вери Симона Живковска: Актерката која глумеше рамо до рамо со Скарлет Јохансон објави фотографии од прославата

3 mins read

Симона Живковска, актерката која имавме прилика последно да ја гледаме во култниот филм на Марвел ,„Црната вдовица“, рамо до рамо со Скарлет Јохансон се вери за својот партнер или како што таа вели „за својот најдобар пријател“. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona Zivkovska (@simonazivkovska)

Симона е „микс“ на не така вообичаени корени: македонски и западноиндиски, од далечниот карипски остров Св. Мартин. Родена е во Скопје, во 1994 година, каде што живеела сѐ до 2001 година и одела на училиште во „Св. Кирил и Методиј“. Тогаш се преселува во Британија со својата мајка и помлад брат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona Zivkovska (@simonazivkovska)

Актерката е особено горда си на твоите македонски корени. Кога беше објавен трејлерот за филмот „Црната вдовица“, Симона на својот инстаграм – профил најави дека во филмот ќе те слушнеме и како зборуваш на македонски јазик.

На социјалните мрежи Симона објави прекрасни фотографии од веридбата. Актерката е облечена во прекрасен светкав фустан со многу украси на него. Фотографиите кои актерката ги сподели со своите фанови се дел од прекрасната прослава на која младите традиционално ги намачкаа лицата со шлагот од свечената торта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona Zivkovska (@simonazivkovska)

На почетокот на октомври мојот најдобар пријател ме праша дали ќе омажам за него. Решивме оваа вест да ја држиме под тајност бидејќи сакавме да уживаме во приватноста со блиските пријатели и семејството. Сè што можам да кажам е дека Бог одговори на моите молитви со овој љубезен, трпелив и грижлив човек. Многу сум благословена што имам можност да го споделам остатокот од мојот живот со него…,е само дел од емотивната објава која Симона ја сподели со своите фанови проследена со прекрасните фотографии од прославата.

ГАЛЕРИЈА | Симона Живковска, актерка со македонски корени го освојува Холивуд: Никогаш не откажувајте се од вашите соништа!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Додик: Република Српска нема план за отцепување

Следно

МВР со официјално соопштение за акцијата во ГТЦ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian