ВМРО-ДПМНЕ: Груби да престане да глуми Европеец, неговото срце лежи на куфер украдени пари

1 min read

„Груби да престане да глуми Европеец, и лажно да се прикажува за некаков фактор, затоа што едининствено што преставува, е портпарол на мафијата на власт, и слуга на криминалните интереси поради кој народот на Македонија глава не може да крене“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на вицепремиерот.

„Со Артан Груби и ДУИ може само да биде киднапиран пратеник, а не и да се интегрираме во ЕУ. Кога Артан Груби збори за европски вредности, Европа ја боли глава.

И друг пат кога ќе говори кој каде му бил срцето, знаеме дека срцето на Артан лежи на куфер украдени пари“, додаваат од партијата на Мицкоски.

Груби: Немаме контакти само со Левица и нема ни да имаме

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кралицата Елизабета ја пропушти церемонијата по повод Денот на сеќавањето поради болки во грбот

Следно

Триумф на Бањаја на последната трка на Валентино Роси во кариерата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian