ВИДЕО: Како се слави во соблекувалната на фудбалерите

1 min read

Фудбалската репрезентација на Македонија за прв пат во својата историја ќе игра во баражот за пласман на Светско првенство.

„Рисовите“ во последното квалификациско коло со 3:1 го совладаа Исланд и го освоија второто место во групата Ј кое води во баражот.

Победата над Исланд, фудбалерите ја обезбедија со головите на Алиоски и на Елмас, а по последниот свиреж на судијата, очекувано радоста кај репрезентативците е голема.
Погледнете како се слави победата над Исланд и пласманот во мундијалскиот бараж.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Дебар затворени гласачките места

Следно

Галуп: Партијата „Промената продолжува“ освои 25,7 отсто, а ГЕРБ-УДФ – 23,5 проценти на изборите во Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian