Возило удри во млада девојка, со повреди завршила во болница

1 min read

На 12.11.2021 во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрие Чуповски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген туарег“ со бугарски национални ознаки, управувано од М.П.(63) од Италија, со постојан престој во Скопје, удрилo во пешакот Т.К.(24) од Скопје.

Во несреќата Т.К се здобила со тешки телесни повреди констатирани во  Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Со достапна терапија и менаџмент на дијабетесот до поквалитетен живот

Следно

Путин негира дека Русија е вмешана во мигрантската криза

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian