Во Ниш продолжуваат состаноците на Отворен Балкан

1 min read

Во Ниш продолжуваат работните средби во рамки на иницијативата Отворен Балкан, во која членуваат Србија, Македонија и Албанија.

Српскиот министер за финансии Синиша Мали на Инстаграм профилот напиша дека со своите колеги од Скопје и Тирана работат на конкретни договори со цел посилно поврзување, олеснување на протокот на стоки, услуги и луѓe, како и на отстранување на пречките за развој и напредок.

Вчера во Ниш, започна дводневната средба на повеќе од 160 претставници на влади, државна администрација, институции и стопански комори на Србија, Албанија и Македонија. Земјава ја преставува заменик-министерот за земјоделство Трајан Димковски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голем удар за Мерцедес: Хамилтон дисквалификуван од квалификациите во Бразил

Следно

Омилениот сериски убиец се враќа во третата сезона на „You“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian