Внук осомничен дека си ја убил бабата

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

Тој се сомничи дека во периодот од 05.11. до 11.11.2021 извршил кривично дело убиство врз неговата баба В.Б.(75) во нејзиниот стан на ул.„Никола Малешевски“.

Од страна на Судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Скриениот талент на кралицата Елизабета Втора: Неверојатна дарба на препознавање едно необично нешто!

Следно

Милевски: Со ладни глави и жешки срца против Исланд, мотивира шансата за бараж

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian