Не се за секого мнооогу пари: Вложил пола евро, добил 11,5 милиони, банкротирал за 10 години! Еве како ги потрошил паричките!

1 min read

Мајкл Керол, кој се прослави по тоа што потроши 9,7 милиони фунти (11,5 милиони евра) кои ги доби на лотарија во 2002 година, повторно се ожени со својата сопруга која го оставила по фантастичната добивка, откако открила дека ја изневерува со проститутки.

Денес 38-годишниот Керол, го купил добитниот билет во тоа време, за само 1 фунти, кога имал 19 години и работел како чистач на улици во Норфолк. Меѓутоа, откако се збогатил, човекот сето тоа го потрошил на алкохол, дрога, брзи автомобили и забави и банкротирал во 2013 година.

Мајкл Керол
Фото: Принтскрин / YouTube

Неговиот збеснат начин на живот, исто така, брзо стави крај на неговиот брак со сопругата Сандра Аиткен, денес 38-годишна, која го обвинила дека спие со проститутки.

„Мајки мислеше дека е голем фраер, најмногу од сè затоа што имаше пари, и се опкружи со зависни од него. Заминав затоа што потроши 10 милиони фунти (11,5 милиони евра) за пиење алкохол и дрога и ме изневеруваше со проститутки“, се сеќава Сандра.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ботас ја искористи казната на Хамилтон за пол-позиција во Бразил

Следно

Холивуд ја слави слободата на Бритни Спирс

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian