ФОТО | Малкумина го знаат: Ова е синот на Дорис Драговиќ поради кој стави точка на кариерата!

1 min read

Хрватската пејачка Дорис Драговиќ откако го доби синот Борна, како плод на љубовта со ватерополистот Марио Будимир, потполно се посвети на семејството, а во една прилика кажа дека црквата ѝ значи многу повеќе од славата.

Дорис и Марио влегоа во брак во 1990, а оваа љубовна приказна трае до денес. Истата 1990., Дорис го роди синот Борна, и одлучи да стави точка на кариерата.

Интересно е што во текот на овие две децении, Дорис внимателно го чува својот приватен живот, а малкумина знаат како изгледа нејзиниот син.

Како што своевремено истакна популарната југословенска пејачка, синот е „плукнат“ на тато. Денес Борна живее во Сплит и навистина многу личи на ватерполистот. Инаку посветен е на образованието и не размислува да се занимава со сценски настапи.

борна драговиќ
Фото: Принтскрин / YouTube
борна драговиќ
Фото: Принтскрин / YouTube

Ние би рекле дека Борна ги собрал најубавите црти и квалитети од двајцата родители.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Рама: Бугарија настапи со барања веднаш штом се вклучи зеленото светло на ЕУ за Албанија и за РС Македонија

Следно

НЕВЕРОЈАТНО! Двајца возачи возеле 70 км/час побрзо од дозволеното

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian