ФОТО: Борисов како гангстер, објавени нови контроверзни фотографии

2 mins read

Новите фотографии испратени до бугарските медиуми на 9-ти ноември го прикажуваат поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов како спие во државна резиденција со значителна сума на евра во фиока покрај креветот и пиштол на врвот на ноќната маса.

На една од фотографиите се гледа пиштолот оставен на масата, а до него има портокалов презерватив.

Фотографиите беа дистрибуирани само неколку дена пред предвремените општи избори на 14-ти ноември. Партијата на Борисов ГЕРБ, која владее со земјата 12 години, е фаворит на изборите, но сепак се очекува да освои помалку од една четвртина од сите гласови и да биде тешко да најде коалициски партнери за четврти мандат.

Фотографиите се испратени од анонимен испраќач до ток-шоуто „Евро Дикоф“ со е-пошта во која се наведува дека потегот е предизвикан од неактивноста на обвинителството откако беше објавен првиот сет фотографии во гангстерски стил во јуни 2020 година, кога Борисов уште беше на чело на државата, пренесува Интелињуз.

Обвинителството проверува нови фотографии

Се верува дека новите фотографии се дел од сетот создаден кога фотографиите беа објавени минатата година.

Бугарскиот сајт Дир.бг наведува дека настанала аферата „Мата Хари“ и потрагата по мистериозна жена за која се верува дека ги фотографирала собата и премиерот, најверојатно откако имале сексуален однос.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јовановски пред Исланд: Не ни треба еуфорија, играчите се свесни за огромната шанса

Следно

Со достапна терапија и менаџмент на дијабетесот до поквалитетен живот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian