„ЈАС СУМ МЛАД ПУТИН“: КанЈЕ шокира со бизарна изјава

1 min read

Раперот ЈЕ, порано познат како Канје Вест, даде уште едно бизарно интервју, во кое зборуваше за ропството, менталното здравје и објасни зошто се смета себеси за „млад Путин“ на културата.

За време на подкастот „Drink Champs“, Канје Вест со олеснување се занимавал со различни теми, па сфатил дека е сличен на Владимир Путин.

Зборувал за музичката индустрија, раперите кои промовираат насилство преку уметност, а на белците им замерил затоа што се жалат на пцуењето во песните што ги снима, а потоа ги изненади сите со изјава. „Јас сум како младиот Путин“, рече тој, додавајќи:

„Го знаеш моментот кога сфатив дека сум? Кога сфатив дека културата е нафта, културата е енергија. И јас сум кралот на културата, во последните 20 и следните 2.000 години“.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Што прави денеска – Сузана Турунџиева, ТВ-водителка

Следно

Адел за разводот: „Се срамев“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian