ВИДЕО | Отворени пунктовите за вакцинација против сезонски грип

1 min read

Од рано утринава отворени се пунктовите за вакцинација против сезонски грип. Заинтересираните граѓани кои веќе се пријавени за имунизација добиваат смс пораки со термин.

Годинава според информациите на Министерството за здравство обезбедени се 40 илјади вакцини наменети за имунизација на ризичните категории на граѓани. Вакцините за нив ќе бидат бесплатни. Дополнително обезбедени се и вакцини за комерцијална употреба.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со примариус доктор Љуљзиме Бајрами од Центар за јавно здравје.

Проследете го целиот разговор во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Американски новинар осуден на 11 години затвор во Мјанмар

Следно

Дневен хороскоп за 12 ноември: Избегнувајте конфликтни ситуации, задржете ја присебноста

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian