РЕНОТ ДАВА ЕНЕРГИЈА: Ако сте често уморни, имаме решение за вас!

1 min read

АКО постојано имате чувство дека сте уморни, јадете рен.

Овој зачинет корен има моќ да го прочисти телото од токсини и да го забрза метаболизмот, поради што оние кои редовно го користат во исхраната се чувствуваат поздрави и поенергични.

Застапниците на народната медицина го препорачуваат ренот како лек за зајакнување на имунитетот и против кашлица, бронхитис, астма и ревматизам.

Се користи и против затнувањето на крвните садови, бидејќи го забрзува протокот на крв, го подобрува варењето, а високо е ценет како антисептик и диуретик.

Исто така, често се користи за отстранување на камења и песок од бубрезите.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Бред Пит би можел целосно да ја загуби врската со ќерката Шајло

Следно

Советник од Левица застана на чело на Советот на Карпош

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian