ФОТО: Хет-трикот на Барди го продолжи мундијалскиот сон на Македонија 

1 min read

Големата победа на фудбалската репрезентација на Македонија и одличната игра на Енис Барди кој постигна хет-трик, звучно одекна и во шпанските медиуми. Фудбалерот на Леванте во победата од 0:5 постигна хет-трик и неговиот настап ги импреионира и двата најпознати шпански весници „Марка“ и „Ас“.

„Барди со хет-трик го урна сонот на Капарош и Ерменија“, стои во насловот на „Марка“.

 

Вториот мадридски спортски весник „Ас“ беше подиректен и не криеше дека е воодушевен од играта на Барди, кој за прв пат ја имаше капитенската лента на раката.
Хет-трик на Барди за да продолжи сонот за Мундијалот“, напиша „Ас“.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кастриот Реџепи во понеделник ќе излезе пред новинарите

Следно

Земјотрес ја погоди Турција- Епицентарот во близина на градот Синик

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian