ВИДЕО | Груби: Голема победа на прогресивните сили, владејачкото мнозинство од утре е посилно

1 min read

Потпретседателот на ДУИ, Артан Груби, вечерва заедно со сите пратеници на партијата одржа прес-конференција пред Собранието, откако спикерот Талат Џафери официјално ја затвори седницата на којашто требаше да се гласа за доверба на владата.

Груби рече дека денеска се случила „голема победа на прогресивните сили“ во државата и најави дека од утре владејачкото мнозинство во Собранието ќе биде „поголемо одошто беше и кога победиле на изборите“.

Груби не откри дали во власта влегуваат пратениците на Алтернатива, можност што вечерва ја навести лидерот на партијата Африм Гаши. На прашањето кој е новиот партнер, Груби рече дека тоа е народот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Родители кои пријавиле дека ќерката им исчезнала, сега се обвинети за нејзино убиство

Следно

ФФМ, Сејдини: Сè уште веруваме, ова е вистинското лице на оваа генерација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian