Скандал/ Порталите блиски до ВМРО го обвинуваат Холандскиот премиер за Кастриот Реџепи

1 min read

Порталите на ВМРО ДПМНЕ упатија обвинувања кон холандскиот премиер Марк Руте кој вчера беше во официјална посета на нашата земја за денешниот искажан став на пратеникот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи, кој одлучи да не учествува на закажаната собраниска седница за гласање на недоверба на Владата, пишува opinionshqip.live

Ваквите наводи несомнено се уште еден скандал и потврда на антиевропската агенда на ВМРО-ДПМНЕ, која незадоволна од неуспехот за уривање на Владата се обидува да изнајде алиби обвинувајќи го без никаков аргумент за тоа меѓународниот фактор.

Инаку, пратеникот Реџепи доброволно го искажа својот став и причините за тоа на својата страна на социјалната мрежа Фејсбук.

Во продолжение ви ја пренесуваме скандалозната вест која ја објави еден од порталите: infomax.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Концерт на триото „Балкан ашк“ во Истанбул

Следно

Од понеделник во Берлин нови мерки за невакцинираните

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian